Thajské masáže

Tradiční thajská masáž

Tato hloubková masáž vznikla v Indii před více než 2 500 lety. Teoretický základ pro tento styl tvoří tzv. energetické tělo, které obsahuje energetické dráhy, jimiž proudí životní energie. Tok energie je obnoven stlačováním určitých bodů a protahováním, jež uvolňuje bloky v těle. Při masáži se nepoužívá olej ani jiný masírovací prostředek. Jedná se o kombinaci prvků akupresury, práce s energií a jemného jógového protahování. Klient má na sobě pohodlné oblečení a leží na zemi na měkké matraci. K příznivým účinkům této masáže patří uvolnění ztuhlých kloubů, protažení svalů, zvětšení rozsahu pohybu a snížení stresu.

Thajská masáž zad a hlavy

Tato masáž odstraňuje bolest a ztuhlost zad, ramen a hlavy. Terapie oživuje horní části těla a povzbuzuje celý tělesný systém. Jedná se o poměrně silnou a uvolňující masáž bez použití oleje.

Thajská relaxační olejová masáž

Jedná se o kombinaci tradiční thajské a přirozeně uvolňující masáže. Je jemná a vhodná na odstranění jakýchkoliv tělesných potíží a bolestí. Začíná se od chodidel a pokračuje se nahoru k zádům. Energie se tak nechává volně proudit tělem. Používáme vysoce kvalitní oleje, které vyživují pokožku.

Thajská bylinková masáž

Jedná se o velmi oblíbený léčebný postup v mnoha asijských zemích. Zaměřuje se na problémové oblasti, například uzlíky, které mohou být způsobeny nízkou teplotou dolních částí těla, nedostatečným fungováním krevního oběhu nebo chladným prostředím. Používají se malé sáčky naplněné teplou bylinnou směsí v kombinaci s jemnou masáží.

Masáž s lávovými kameny

Tato masáž je starobylý způsob léčby problematických oblastí, například bolestí v dolních a horních částech těla. Podobá se bylinkové masáži, ale pokožka se hladí lávovými kameny, které jsou namočené v léčebném oleji. Kameny se pokládají do řady, vždy na stejná místa na 2-3 minuty, v nichž proudí nervový systém a energie. Tento postup uvolňuje bolest a ztuhlost.